Про це заявив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Орест Шейка під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Орест Шейка нагадав, що Україна та Польща подали на погодження 16 дерев’яних церков в Організацію Об’єднаних націй з питань науки, освіти і культури. Кожна із сторін пропонує по 8 святинь.

Львівщина пропонує внести до списку світової спадщини чотири храми: церква св. Юрія XVI-XVII ст. у м. Дрогобичі, Пресвятої Трійці 1720 р. у м. Жовкві, Собор Пресвятої Богородиці 1838 р. у с. Маткові Турківського р-ну, Зіслання св. Духа 1502 р. у с. Потеличі Жовківського р-ну.

«На території Польщі пам’ятки вже готові. Нам же на реставрацію церков не виділили жодної копійки. Спочатку нам обіцяли більше 100 млн. грн., потім з’явилася сума в 65 мільйонів гривень, однак досі жодного фінансування ми не отримали», – розповів Орест Шейка.

Як писав Вголос, у вересні відбудеться візит делегації ІКОМОС для обстеження дерев’яних церков України, що номіновані до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/QLpgI9GxfIw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>