Про це розповів заступник державного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут у коментарі «Вголосу» сьогодні.

Олег Когут зазначив, що ці дані станом на 31 січня. Лабораторно підтверджено 97 випадків грипу, із яких 36 грипу А та 1 – грипу В. Загалом було зроблено 324 дослідження матеріалів хворих.

«Від початку сезону в області захворіли майже 200 тисяч людей, однак зробити більшу кількість досліджень лабораторія не в змозі. Але, якщо інтерполювати кількість досліджених проб та кількість виявлених вірусів, бачимо, що грип А превалює, бо кожен третій матеріал показав наявність грипу цього виду. Це дуже небезпечно, адже він має дуже серйозні ускладнення», – сказав фахівець.

Він додав, що матеріали досліджень відправили в Центр моніторингу інфекційних захворювань у Києві, де уточнюватимуть конкретніше тип грипу, однак найімовірніше, що більшість випадків грипу – AH1N1.

Олег Когут наголосив, що в усіх хворих, які померли від грипу, був обтяжений анамнез хвороби, тобто всі вони мали хронічні захворювання.

Як писав «Вголос», у Львівській області від грипу та ГРВІ станом на 27 січня померли 6 осіб. 

Нагадаємо, на Львівщині є ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, й область уже перетнула епідеміологічний поріг.