Як поінформували Вголосу в управлінні, згідно з рішеннями сесій Львівської обласної ради, протягом 2012 року на Львівщині заплановане виконання 13 обласних екологічних програм, які охоплюють майже всі природоохоронні напрямки: розвиток природно-заповідного фонду, екологічної мережі та лісового господарства, поліпшення стану ґрунтів, води і повітря, моніторинг довкілля та екологічна освіта. Основним джерелом їх фінансування щороку є кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, що формується з екологічного податку, які щоквартально сплачують підприємства Львівщини.

Щороку кошти фонду починають надходити до замовників заходів (райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, державних структур) в середині літа, через 1-1,5 місяці після затвердження Переліку природоохоронних заходів. Це дозволяє замовнику своєчасно укласти договорів із виконавцями екологічних заходів.

Зважаючи на те, що переважна більшість природоохоронних програм вимагає проведення екологічних заходів у певні періоди: влітку чи восени (боротьба з борщівником Сосновського чи видалення заражених омелою насаджень), а деякі з них потребують значних підготовчих робіт і мають чітко визначені дати проведень (вивезення на утилізацію непридатних пестицидів, моніторингові дослідження, конференції, наукові семінари, видання природоохоронної літератури, популяризація екологічної діяльності), несвоєчасне фінансування призводить до зриву їх виконання.

Державне управління ОНПС в Львівські області відзначає, що неодноразово звертало увагу Головного фінансового управління Львівської облдержадміністрації на необхідності погодити графік фінансування екологічних заходів, оскільки блокування їх фінансування спричинить зрив багатьох необхідних природоохоронних заходів.