Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла юристконсультант  МБО "Екологія Право Людина" Наталія Шпег, інформує кореспондент Вголосу.

Вона повідомила, що сьогодні під гаслом "Збережемо природу українських Карпат" у багатьох містах, зокрема у Києві, Харкові, Тернополі, Ужгороді, Чернівцях, Львові,  відбудуться протестні акції.

"Із офіційних джерел стало відомо про плани побудови в Карпатах близько 550 малих ГЕС. Так, у Закарпатській області заплановано звести 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області за різними даними від 50 до 150 міні-ГЕС, до двох десятків у Львівській та Чернівецькій областях", – наголосила Шпег.

За її словами, держава створила особливо вигідні умови для інвесторів, які захочуть звести малу гідроелектростанцію у Карпатах, потужністю до 10 МВт  – це "зелений" тариф на відновлювану електроенергетику. Це фінансова компенсація власникам ГЕС фінансову у розмірі різниці  між зеленим тарифом і ціною електроенергії на ринку.

"Зелений тариф становить 0, 84 коп.,  зважаючи, що для місцевого населення вартість електроенергії коштує 0,28 коп. за КВт. Якщо держава викуповує електроенергію за оптовою ціною 0,65 коп за 1 КВт, то виплачує власнику ГЕС залишок від зеленого тарифу", – розповіла Шпег.

"Зелений тариф – це той стимул для  інвесторів вкладати свої кошти у прибутковий бізнес, держава на законодавчому рівні встановила зелений тариф, вона дала гарантію відшкодовувати власникам ГЕС різницю між зеленим тарифом  та ціною електроенергії на ринку. Інвесторам нічого втрачати. Тому вони швидкими темпами почали отримувати необхідну документацію і споруджувати малі ГЕС", – додала вона.

Згідно з даними, опублікованими на сайті Національної комісії з регулювання енергетики вже близько 32 інвесторів отримали зелений тариф на вироблену електроенергію.