Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив головний позаштатний спеціаліст МОЗ Костянтин Руденко, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, головною метою всеукраїнського проекту є донесення до жителів України інформації про те, що перше місце за смертністю посідають хвороби серця і магістральних судин.

«Близько 68% пацієнтів помирають від хвороб серця і магістральних судин. І про це треба говорити. Бо всі знають про СНІД, туберкульоз, але замовчують про те, що в більшості випадків українці помирають саме через хвороби серця і магістральних судин», – наголосив фахівець.

У зв’язку з цим, як зазначив спеціаліст, першим етапом проекту є ревізія стану надання медичної допомоги в регіоні, обладнання, людських ресурсів, обізнаності лікарів і населення. Другим етапом буде визначення проблематики медицини регіону і донесення її до керівника Міністерства охорони здоров’я.

«Для мене вкрай важливо подивитися зсередини, як тут працюють кардіохірурги. І після побаченого в перший день роботи я хочу запевнити, що в регіоні є провідні кардіофахівці, завдяки роботі яких намічено позитивні тенденції в боротьбі з епідемією серцево-судинних катастроф», – запевнив головний позаштатний спеціаліст.

Костянтин Руденко також додав, що асортимент операцій на серці в регіоні з кожним роком збільшується, хірурги оперують і дітей, і дорослих пацієнтів. Окрім того, лікарі поставили на потік унікальні операції на серці в умовах штучного кровообігу, що й досі є недосяжним для багатьох регіонів.

Окрім проведення науково-практичної конференції у Львові, візит працівників МОЗ передбачає зустріч з лікарями обласного кардіоцентру, лікарні швидкої допомоги і медиків Турківського району.