Про це у коментарі «Вголосу» розповів депутат Львівської міської ради Євген Білінський, який був одним із організаторів процесу реставрації. 

Він зазначив, що до «Свободи»  звернулися представники прикордонної служби і розповіли, що у них на складах є дев’ять БТР-ів, які повністю знищені, які 14 років не виїжджали, взагалі не рухались.

«Зважаючи на складу ситуацію, яка зараз є у країні, ми вирішили, що треба організовувати процес по їхній реконструкції, щоб вони були в робочому стані і якнайшвидше поїхали на схід. Депутати Львівської міської ради Ігор Сільвестр та Євген Білінський і депутат Львівської облради Володимир Тістик зайнялися організацією ремонту та збором коштів на реставрацію БТР-ів. За словами депутата, в бронетранспортерах доводилось замінювати все: електричну проводку, двері, колеса, мотори», – розповів «свободівець».

Із 9 машин дві будуть відправлені для бійців батальйону «Січ», а решту – для підрозділів прикордонної служби. Сьогодні одна машина вже вирушила на схід, чотири БТР-ри ремонтують, 2 – готують до реставрації. Ще дві бойові машини привезуть на Львівський БТЗ найближчим часом.

«Всі, хто зараз не воює на фронті, а перебувають в тилу, мають за святий обов’язок допомагати армії. Не варто чекати на державні кошти, що держава щось зробить. Війна не чекає, доки держава проведе усі свої платіжки та тендери. Війна – це конвеєр, який постійно щось вимагає. Оскільки у нашій державі ще не налагоджений механізм швидкої оплати того, що вимагає війна, ми з громадою робимо все, що можемо», – додав депутат ЛМР від «Свободи» Євген Білінський.

Ремонт кожної бойової машини, за словами депутата, обходиться в 50-120 тис грн.

«Ми взяли на себе зобов’язання відремонтувати ці автомобілі. Люди нам допомагають, долучаються. Думаю, ми з легкістю зберемо необхідні кошти і всі 9 машин відправлять на схід вчасно. Вони мали б виїхати звідси за час до півтора місяці. На завод ці БТР-и заїхали у дуже занедбаному стані, в них залишився лише каркас, а звідти вони виїхали, як нові машини – там було замінено та відреставровано усе – від двигуна до останньої гаєчки та навіть гуми, бо колеса на них ставлять нові. Машина звідси виходить у чудовому технічному стані», – додав депутат ЛМР від «Свободи» Євген Білінський.

Як писав «Вголос», сьогодні з ДП «Львівський бронетанковий завод» під Маріуполь відправили відреставрований бронетранспортер, який відремонтували за кошти, зібрані членами ВО «Свобода».