Про це пише російська газета «Комерсант».

Джерела видання повідомили, що кондитерське об'єднання «Слов'янка» веде переговори про придбання АТ «Липецька кондитерська фабрика «Рошен».

Інше джерело, близьке до сторони продавця, підтвердило, що «Слов'янка» цікавиться активом, але зазначає, що, крім неї, є й інші претенденти.

Голова ради директорів «Слов'янки» Сергій Гусєв не підтвердив і не спростував інтерес холдингу до підприємства.

«Якщо переговори і тривають – це комерційна таємниця», – сказав він, відмовившись від подальших коментарів.

В адміністрації Липецької області продаж «Рошен» вирішили не обговорювати.

Видання наводить думку співрозмовника, не називаючи його, про те, що, «з огляду на проблеми геополітичного характеру, справедлива вартість російського майданчика «Рошен» зараз навряд чи перевищує $ 10-15 млн».

Як відомо, про намір продати весь концерн «Roshen» Порошенко заявив у травні 2014 року, за місяць до вступу на посаду Президента України.

У січні 2016 року він розповів, що його частку в «Roshen» нібито було передано в незалежний «сліпий» траст. Керуючий директор інвестгрупи ICU (один з радників з продажу корпорації) Макар Пасенюк у квітні припустив, що операція з продажу липецької фабрики може бути закрита протягом найближчих декількох місяців.

Згодом стався офшорний скандал, одним із фігурантів якого був Порошенко. Він намагався виправдатися, однак уже за кілька тижнів спливли й інші компроментуючі факти. З’ясувалося, що бенефіціаром офшорної компанії «Intraco Management Ltd» є заступник генерального директора корпорації «Roshen» Сергій Зайцев.

«Слов'янка» – один з найбільших російських кондитерських холдингів. Випускає понад 460 найменувань продукції під брендами «Белочка», «Мишка на Севере», «Маленькое чудо» тощо. Володіє чотирма фабриками, включаючи придбані наприкінці 2014 року підприємства норвезької «Orkla», з брендами «СладКо», «Фабрика імені Крупської», «Конфі», «Волжанка», «Пекарь». До цієї угоди оборот «Слов'янки» був близько 13 млрд руб.

Липецьку кондитерську фабрику «Roshen» придбала 2001 року. На підприємстві випускають карамель, ірис і печиво, всього близько 60 найменувань продукції.