“Демократична Сокира” встановила в центрі Києва незвичний арт-об’єкт, щоб нагадати українцям, що за спокій сплачено кров’ю.

Про це повідомляється у Facebook “Демсокири”.

“Цей трон, створений за подобою Залізного трону з “Гри престолів”, зробив волонтер Денис Буштець у зоні АТО у 2016 році. Уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметних стрічок, снарядів, солдатських фляг – все це складові Залізного Трону Сходу. Все це, а ще іржа та біль”, – зазначають в повідомленні.

На благодійному аукціоні цей трон було викуплено запорізьким бізнесменом Валерієм Прозапасом, і передано до Запорізького обласного краєзнавчого музею. Там він знаходиться у постійній експозиції, але протягом кількох тижнів простоїть на Майдані.

“Ми привезли цей Трон саме сюди, до Лядських ворот, і це невипадково. Саме тут кияни вісімсот років тому намагалися зупинити татаро-монгольську навалу. Їм не вдалося, ворота були розбиті, а кияни відступили до замку нагорі, а коли і його мури пали – до Десятинної церкви. А потім її стіни було розбито, дах рухнув на голови захисників, і Київ, де було тепло та затишно, було знищено разом із мешканцями”, – наголосили в “Демсокирі”. Вони також пояснили, що це є своєрідним нагадуванням, що спокій відносний, ворог не відступає.
Як писав “Вголос”, задля підвищення рівня професійної підготовки особового складу російських окупаційних військ на території Донбасу. Саме для цього командування збройних сил Росії вдається до різних заходів.