Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на офіційного представника МВС Хасана Ханіфа.

За його словами, 30 травня поліція розігнала акцію протесту опозиційної Мальдівської демократичної партії (МДП), активістів якої підозрюють у використанні чорної магії. Приводом для подібних дій послужив інцидент, що стався в минулу п'ятницю. Тоді один з учасників мітингу кинув у співробітників місцевого аналога ОМОНу прокляту курку.

«Згідно з останнім рішенням суду ми повинні припиняти заходи МДП, під час яких проводяться чаклунські ритуали лівої руки», - пояснив Ханіф позицію влади.

При розгоні опозиціонерів у них не знайшли підозрілих тварин, яких зазвичай використовують для магічних практик. Тим не менш, поліцейські виявили кілька сувоїв з віршами, які, імовірно, використовували для виклику духів.

Розгін демонстрації супроводжувався зіткненнями і затриманнями. Усього за грати потрапили 56 активістів опозиційної партії.

Чаклунство і виклик духів широко використовується жителями Мальдівських островів для вирішення своїх життєвих проблем. Зокрема, остров'яни нерідко проклинають своїх недоброзичливців, використовуючи для цього зачаровану дрібну живність - мертвих тварин і птахів.

У місцевому кримінальному кодексі відсутнє покарання за діяння подібного роду, однак паралельно діючі закони шаріату припускають ув’язнення виявленого чаклуна або відьми на термін до півроку.

Місцеві ісламісти вважають, що мальдівскіе закони щодо людей, які практикують чорну магію, занадто ліберальні, і пропонують відрубувати чаклунам голови, як це робиться, наприклад, в Саудівській Аравії.

Лідер Мальдівської демократичної партії екс-президент Мохамед Нашид поки ніяк не прокоментував звинувачення на адресу своїх прихильників. У лютому 2012 року він позбувся поста президента в результаті безкровного перевороту. З тих пір на островах триває протистояння прихильників Нашид і нової влади, які прийшли йому на зміну.

Джерело: Lenta.ru