Відповідний позов було подано до Окружного суду 29 листопада.

«Протягом вже восьми днів поспіль з різних місць по всій території України надходять відомості про порушення працівниками міліцій, різних спецпідрозділів МВС прав людини і громадянина, порушення законів України», – йдеться в документі.

Дерев'янко назвав кілька прикладів відповідних порушень підлеглих міністра.

По-перше, наголошує він, це необґрунтоване та безпідставне застосування сльозоточивого газу працівниками спецпідрозділу "Беркут" під час проведення мирної акції протесту під будинком Кабінету Міністрів України 25 листопада 2013 року.

Законодавство передбачає застосування спеціальних засобів, до яких належить і препарати сльозоточивої і дратівної дії, лише у випадку наявності загрози життю чи здоров'ю працівників міліції, або за масових безпорядків чи групових порушень громадського порядку, однак цього не було, відзначає депутат.

По-друге, зазначає Дерев'янко, були випадки незаконного припинення мирних акцій протесту.

Так, працівниками правоохоронних органів вживалися заходи щодо припинення проведення мирних акцій протесту в Чернігові, Одесі, Черкасах без законних підстав.

"Представники міліції, спецпідрозділів МВС безпідставно, без жодних судових рішень, а лише останні можуть бути підставою для припинення мирних акцій протесту, розганяли учасників мирних зібрань в декількох містах України", – зазначається в позовному документі.

По-третє – це безпідставне обмеження громадян у можливості пересуватися вільно. Представники ДАІ/ДПС затримали та унеможливили рух автобусу, який їхав зі Львова з особами, котрі хотіли взяти участь у мирній акції протесту в Києві. При  цьому працівники правоохоронних органів не повідомили про причини зупинки ТЗ, зірвали номерні знаки на автобусі.

По-четверте, підкреслює депутат, це бездіяльність представників правоохоронних органів. В Дніпропетровську під час проведення мирної акції протесту працівники міліції не вживали жодних заходів для захисту громадян від нападу невідомих, котрі громили намети, майно та били учасників акції.

"Очевидно, що такі дії представників правоохоронних органів, що мають загальноукраїнський системний характер, є наслідком бездіяльності очільника МВС. Нормативними та підзаконними актами України встановлений обов'язок відповідача здійснювати загальне керівництво Міністерством та координацію його діяльності, а також здійснювати нагляд та контроль за дотриманням законодавства особовим складом МВС", – наголошує депутат.

Як зазначає позивач, керівником Міністерства не було вжито жодних дій щодо з’ясування обставин таких порушень, їх негайного припинення, притягнення винних осіб до відповідальності та запобігання порушенням.
В позові містяться три основні вимоги: відкрити провадження у справі, визнати незаконною бездіяльність Міністра внутрішніх справ стосовно не вчинення ним жодних дій для зупинення та попередження порушень законодавства України, зобов'язати Міністра вчинити дії у межах його компетенції, спрямовані на припинення порушень прав людини і громадянина.

Як відомо, 21 листопада 2013 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 905-р було прийняте рішення призупинити процес підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

У зв'язку з цим у багатьох містах країни розпочалися масові акції протесту проти такого рішення.