Як інформує bloomberg.com, сьогодні євро на торгах коштувало $1,2048. Востаннє євро опускалося до цього рівня в листопаді 2010 року.

Подорожчання американської валюти триває з травня 2014 року, коли за одне євро давали більше ніж $1,39. Однак відтоді долар стабільно зміцнюється. Зміцнення долара аналітики «Bloomberg» пояснили очікуваннями того, що Федеральна резервна система підніме ставки цього року.

Водночас євро слабшає через очікування, що Європейський центральний банк, засідання якого відбудеться 22 січня, вирішить почати викуп державних облігацій, тобто політику «кількісного пом’якшення».

Останнім часом долар зміцнився відносно й інших валют. Ієна подешевшала через очікування того, що Банк Японії продовжуватиме безпрецедентні заходи стимулювання. Валюти Австралії та Нової Зеландії впали після інформації про скорочення виробництва в Китаї до найнижчого за 18 місяців рівня.

Більшість аналітиків, опитаних «Bloomberg», вважає, що до кінця 2015 року спільна європейська валюта подешевшає відносно долара до рівня $1,15 за євро.