Про це в заявив голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута.

«Ситуація в економіці південно-сходу непроста. Криза охопила не тільки металургію та суміжні з нею галузі, але і машинобудування, яке досить добре себе почувало. Своя економічна ситуація і в Росії. З одного боку, там давно існує протекціонізм для власного виробника, що зрозуміло. З іншого, енергоносії у них набагато дешевше і конкурентна продукція. Тому сьогодні ми не постачаємо в Росію не тому, що нам хтось не дає або заважає – у нас ринок практично по всіх позиціях відкритий, а тому, що поставляти в Росію менш вигідно, ніж в далеке зарубіжжя», – зазначив губернатор.

«Тому у нас дійсно залишається залежність від російського ринку в машинобудуванні. Однак у важких галузях ми поступово переорієнтуємося на інші ринки», – сказав він.

За словами Тарути, в разі введення санкцій проти Росії українські виробники опиняться у виграші до тих пір, поки Росія не відповість симетрично і не закриє свої ринки.

«Питання в іншому. Російські компанії спочатку мали кращу рентабельність і можливість доступу до більш дешевих довгих грошей з боку держави. Тому вони могли досить багато інвестувати, створити багато нових потужностей і сьогодні в змозі вільно заповнювати імпорт з боку України. Тобто, нам у будь-якому разі належить додаткова жорстка конкуренція. Навіть без війни», – вважає голова Донецької ОДА.

Джерело: DT.UA