Про це під час прес-конференції  на тему «Підсумки роботи тимчасової контрольної комісії з вивчення діяльності Львівської обласної клінічної лікарні і головного управління охорони здоров’я» повідомив голова комісії Михайло Блавацький, інформує кореспондент Вголосу.

Михайло Блавацький розповів, що головний лікар закладу Михайло Гичка «вже п’ять місяців  іде у Верховну Раду, а за час його відсутності на робочому місці у обласній клінічній склалася ситуація, яка потребує дуже серйозного втручання від адміністрації та обласної ради,  тому що там хаотичний безлад і ніхто не знає, що робиться».

Зокрема, Михайло Блавацький розповів, що в шатному розписі обласної лікарні кількість працівників розрахована на роботу із 30 ліжко-місцями, однак комісія виявила тільки 16 ліжко-місць. Водночас заробітна плата працівникам, плата за комунальні послуги та кошти на лікарські речовини нараховують із розрахунку на 30 місць для лікування.

Також Михайло Блавацький наголосив, що апарати для проведення гемодіалізу в обласній лікарні дуже часто виходять з ладу.

«Люди пишуть, що під час проведення процедури очищення крові машина зупиняється по три-чотири рази. Вони бояться за свої життя. Люди не хочуть, щоб їх лікували машини, термін придатності яких вже давно вийшов», – сказав Михайло Блавацький.

Крім того, голова комісії озвучив результати перевірки діяльності ЛОКЛ підрозділом Державної фінансової інспекції України. За результатами ревізії, яка відбулася у серпні цього року, порушення, які були у діяльності лікарні, привели до матеріальної шкоди на суму 1 млн. 306 тис. грн.

Результати перевірки також показали, що підрядні організації завищили вартість ремонтних робіт у лікарні на суму 39 тисяч гривень.

«Там витратили 1 млн. 500 тисяч гривень бюджетних коштів, але ремонти так і не завершуються. Коли ми зайшли у палату і побачили 9 маленьких дітей та ще стільки ж батьків з ними, то були прикро вражені. Насправді в палаті має бути тільки 3-4 пацієнти. Там була просто душогубка, газова камера. Якщо б за кордоном так лікували дітей, то вони написали б, що це геноцид, що це камера смерті, а не палата для лікування», – розповів голова комісії.

Також ревізія знайшла недоліки у роботі прального відділу обласної клінічної лікарні: у штаті пральні є 8 працівників, на оплату праці яких використано 256 тисяч гривень. Одночасно для прання білизни лікарня користується послугами приватного підприємства і заплатила за це більше 1,5 млн. грн.

Блавацький розповів, що комісія звернулася до керівника обласної лікарні із проханням надати штатний розпис закладу, інформацію про проведення тендерних закупівель лікарських засобів та медичного обладнання. Михайло Гичка має подати цю інформацію ц комісію до 5 жовтня.  Після вивчення усіх даних на сесію Львівської обласної ради буде винесено питання про доцільність перебування на займаній посаді Михайла Гички. Крім того, голова комісії на сесії ЛОР планує звернутися у прокуратуру з приводу діяльності керівництва Львівської обласної клінічної лікарні.