Про це пише Європейська правда з посиланням на Delfi.

9 червня на полігоні в Адажі в рамках навчань з восьми військово-транспортних літаків «Globemaster III» C-17 повинна була пройти висадка понад 500 військовослужбовців 82-ї повітряно-десантної дивізії США.

В рамках навчань американські десантники 8 червня вилетіли з бази в Північній Кароліні (США) на десяти літаках, і після безпосадочного перельоту через Атлантику прибули в Латвію і Литву. Мета маневрів: демонстрація можливостей союзників по НАТО якомога швидше прилетіти в Латвію і надати військову допомогу в разі потреби.

Однак цього разу навчання були припинені достроково. Ще до висадки всіх парашутистів, після того, як під час десантування загорівся один з транспортних засобів на десантній платформі. Машина після приземлення задимілася, а потім загорілася.

У результаті інциденту ніхто не постраждав, але подальше десантування військовослужбовців було припинено з міркувань безпеки.

Причини пожежі поки невідомі. На платформі, імовірно, знаходилися два автомобілі Humvee.

Міжнародні навчання Swift Response-2018 проводяться в Європі із залученням військового десанту з США. Цього року навчання проводяться з 7 по 15 червня, в них задіяні близько 2300 учасників з семи країн НАТО і партнерів альянсу. Навчання приймають Латвія, Литва і Польща.