Як інформує управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, зазначену земельну ділянку в лютому 2014 року передано товариству в користування на 49 років без проведення нормативної грошової оцінки землі, яка є обов’язковою, унаслідок чого занижено розмір орендної плати, що повинен надходити до бюджету.

Вказані обставини стали підставою звернення прокуратури до суду з позовом про визнання договору оренди землі недійсним та зобов’язання повернути земельну ділянку, який Вищий господарський суд України задовольнив.

Водночас відповідач, не полишаючи спроб залишити в користуванні належну державі земельну ділянку, ініціював перегляд постанови суду касаційної інстанції Верховним Судом України.

Проте найвищий судовий орган, розглянувши 01.04.2015 зазначену справу, погодився з доводами прокурора та відмовив у задоволенні заяви ТОВ про перегляд судових рішень.

Слід зазначити, що з аналогічних підстав органами прокуратури оскаржено в судовому порядку ще 12 договорів, за якими в оренду незаконно передано для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій земельні ділянки загальною площею понад 300 га.