У свою чергу німецькі ЗМІ з посиланням на висновки Інституту імені Фрідріха Леффлера, який є єдиним офіційним в країні уповноваженим центром з проведення аналізів на наявність у птахів грипу H5N1, повідомляють, що виявлений на підприємстві грип є низькопатогенним і не є небезпечним для людини.

Тим не менше, як повідомляє сайт міністерства, для запобігання розповсюдженню інфекції на підприємстві введено карантин. Все поголів'я качок — а це близько 14 тисяч птахів — буде забито. У Бранденбурзі створено кризовий центр, який координуватиме проведення протиепідемічних заходів на земельному рівні. Про подію проінформовані інші землі, а також федеральна влада, зазначає регіональне міністерство.

Випадки виявлення пташиного грипу, в тому числі небезпечного для людини високопатогенного вірусу H5N1, неодноразово фіксувалися в Німеччині кілька років тому. У землі Бранденбург захворювання птахів цим вірусом востаннє спостерігалося в 2007 році.

Спалахи пташиного грипу H5N1 викликають серйозні побоювання серед вірусологів і медиків, які заявляють про загрозу пандемії грипу, подібної за масштабами до пандемії грипу «іспанка» в 1918 році, яка забрала мільйони життів. Однак поки що цей вірус не «навчився» поширюватися традиційним для грипу повітряно-крапельним шляхом і передаватися від людини до людини, загрози пандемії немає. Цим видом грипу можуть заразитися лише люди, які тісно контактують з птахами.

Джерело: РИА Новости