Патруль УДСО до кінця року на службовому транспорті охоронятиме скульптурну групу пам'ятника Засновникам Одеси на Катерининській площі.

У патруль входять двоє охоронців у бронежилетах і армійських шоломах, озброєні вогнепальною зброєю, гумовою палицею, з наручниками.

В обов'язки патруля входить затримувати і доставляти правопорушників в чергові частини територіального ОВС та складати на затриманих адміністративні протоколи.

Охорону оплачуватимуть з державного бюджету.

Міськрада почала замовляти охорону Катерини три роки тому - після того, як в лютому 2010 року невідомі облили пам'ятник червоною фарбою і написали на постаменті слова Кати України. Відтоді на охорону пам'ятника вже витратили 1,43 млн грн.

Скульптурна група Засновникам Одеси є постаментом, на вершині якого стоїть пам'ятник цариці Катерині II, а навколо ще чотири пам'ятники.

Як повідомлялося, пам'ятник Катерині та її сподвижникам на цьому місці було встановлено ще в 1900 році, проте з приходом радянської влади його демонтували, пізніше встановивши пам'ятник повсталим матросам броненосця Потьомкін.

У 2007 році міська влада вирішила відновити скульптурну групу з Катериною на чолі. Спонсором проекту виступив Руслан Тарпан, на той час депутат міськради, обраний за списками блоку Наталії Вітренко Народна опозиція. Відкриття пам'ятника відбулося під протести 200 представників ВО Свобода і Українського козацтва.

Джерело: Кореспондент