Так, законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачає, зокрема, скорочення кількості органів державного контролю та нагляду майже вдвічі - з 78 до 40.

Згідно з дослідженнями IFC (МФК), лише на три процедури – перевірки, дозволи і технічне регулювання – український бізнес у 2008 році витратив близько 8,2 млрд. гривень. «Це майже один відсоток ВВП. На ці гроші бізнес міг би створити більше двохсот тисяч робочих місць, але вимушений був годувати армію чиновників», - зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

Сергій Тігіпко підкреслив, що українські підприємства зараз перевіряються у 10-15 разів частіше, ніж європейські. «Керівники деяких українських підприємств до двох робочих днів на тиждень витрачають на спілкування з перевіряючими органами. Така ситуація є неприпустимою. Ми продовжимо роботу над кардинальною дерегуляцією економіки, яка дозволить значно підвищити інвестиційну привабливість України», - зазначив Сергій Тігіпко.