Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

За її даними, спільною комісією із числа представників ДП «Інформаційний центр» Служби безпеки України і Держспецз’вязку виявлено, що в серверних приміщеннях ДП були встановлені так звані «сервери ліцензування», що не було передбачено технічним завданням на створення реєстрів.

«Вказане свідчить про те, що компанії розробники програмного забезпечення за змовою із службовими особами ДП «Інформаційний центр» розробили спеціальне програмне забезпечення, додатково інтегрувавши його до комп’ютерної програми, яка забезпечує роботу реєстрів», – сказано у повідомленні.

Розслідування також виявило, що в серверній кімнаті за IP-адресами, на які перенаправлялись запити, «були знайдені два невідомих працюючих сервери, які не містили інвентарних номерів державного підприємства, проте були підключені до системи».

«За результатами проведеної експертизи попередньо встановлено, що це обладнання встановлено розробниками самовільно, не погоджено із Держспецз’вязку України, самі сервери були зашифровані з використанням алгоритмів, які не проходили сертифікацію в Україні», – сказано у повідомленні.

14 жовтня було накладено арешт на рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів Мін’юсту «Арт- майстер» і «3-Т» через підозри у втручанні в їхню роботу.

Станом на 15 жовтня 2013 року Головним слідчим управлінням МВС України розслідується кримінальне провадження, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДП «Інформаційний центр», що спричинило тяжкі наслідки, за фактом розтрати майна та несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин та комп'ютерних мереж ДП «Інформаційний центр», за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 361 КК України.

Нагадаємо, 1 жовтня на сайті Мін’юсту з’явилося повідомлення, що доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі міністерства буде тимчасово неможливим через технічні проблеми.

Зміна керівництва Держінформюсту призвела до призупинення роботи держреєстрів, на відновлення якої було потрібно декілька днів. У четвер колектив Держінформюсту заявив про рейдерське захоплення підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції.