«Ідея полягає в тому, щоб на ринку «Південний» не лише продавали речі й заробляли гроші, а й було щось естетичне, створене для душі. Якщо ця ідея приживеться, я готовий через рік віддати весь цей квартал під мистецько-культурний центр. Це має стати місцем для людей, які мають талант від Бога, творять і надихають інших своєю творчістю», – зазначив під час відкриття меценат проекту, народний депутат України Петро Писарчук.

Діяльність галереї забезпечуватиме ІМЦ «365», що вже більше трьох років займається організацією виставок, симпозіумів, фестивалів, пленерів, а також реалізацією довготривалих мистецьких проектів («Веселка», «Геометрія» «Ініціатива»). Саме цей центр має право на ексклюзивний відбір пропозицій виставок та персональних проектів у КМЦ «Львів».

Уже зараз у галереї можна оглянути виставку «Львівські колорити» художників Петра Гулина, Сергія Міхновського та Ігоря Романка. «Мистецьке середовище Львова має унікальний потенціал, свою довгу історію і традиції. Однак експозиційних площ, музеїв сучасного мистецтва практично немає. А ті, які є, використовуються не так, як потрібно. Тому часто талановиті люди просто змушені виїжджати за кордон», – зауважив під час відкриття керівник «ІМЦ «365» Орест Голубець. За його словами, це унікальне відкриття, адже відбулося злиття бізнесу й мистецтва, а подія не має аналогів у Львові.

Участь у відкритті взяли зокрема Герой України, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, доктор мистецтвознавства, професор Галина Стельмащук, проректор Львівської національної академії мистецтв з наукової роботи Роман Яців. Гості висловили сподівання, що галерея матиме своїх відвідувачів, а ринок «Південний» за підтримки Петра Писарчука може стати центром мистецького середовища Львова, де з’явиться довгоочікуваний і такий бажаний музей сучасного мистецтва та втілюватимуться інші творчі проекти.