Як повідомяє «РИА Новости», зокрема, евакуація майже 140 тисяч осіб оголошена в місті Окінава. У місті Урасое оголошено евакуацію близько 113 тисяч людей. У населеному пункті Нісіхара попередження про евакуацію оголошено для 35 тисяч чоловік.

Більше 9,2 тисячі будинків у префектурі Окінава залишилися без електроенергії. Повітряне сполучення з префектурою перервано з ночі. Рух єдиною залізничної лінії на острові також зупинено.

Напередодні головне метеорологічне управління країни оголосило «особливу тривогу» для острова Окінава і острови Міякодзіма у зв’язку зі стихією. Згідно з даними, розміщеними на сайті метеоуправленія, тайфун «Ногурі» рухається на північ зі швидкістю 20 кілометрів на годину. Сила вітру при поривах досягає 70 метрів в секунду – 25-30 метрів секунду буває достатньо, щоб збити з ніг дорослу людину.

Висота хвилі на морі може досягати 14 метрів. Потім тайфун повинен рушити на північний схід і, за прогнозами синоптиків, може захопити всю південно-західну частину території Японії.

Метеорологи визнали, що тайфун «Ногурі» може стати одним з найсильніших для липня за останні десятиліття і закликають населення південної префектури Окінава, не чекаючи його наближення, «якнайскоріше забезпечити свою безпеку». Він несе з собою проливний дощ, шквалистий вітер, викличе високі хвилі на морі і біля узбережжя.