Депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода” Андрій Рікота повідомив про руйнування пам’ятки культурної спадщини на площі Ринок і закликав чиновників провести перевірку, щоби не допустити знищення кам’яниці.

Відповідне звернення Рікота зачитав під час пленарного засідання ЛМР у п’ятницю, 4 вересня.

“До мене як депутата Львівської міської ради звернулися мешканці міста та повідомили про здійснення незаконних будівельних робіт в будівлі за адресою м. Львів, пл. Ринок, 44, яка є пам’яткою культурної спадщини.

Зокрема, мешканці квартир №1, 1а, 4, 4а, 6 зазначеного будинку Опришко Є.А. та Полюга І.С. самостійно здійснили заміну інженерних комунікацій, віконних конструкцій, ремонт приміщень загального користування, фасаду та вхідної брами, замурували вхідні двері однієї із квартир, здійснили перепланування в своїх квартирах (можливо також шляхом втручання в несучі конструкції).

Станом на сьогодні в будинку надалі здійснюються будівельні роботи. Зі слів громадян, вказані особи планують також здійснити розширення внутрішніх балконних сходів у вказаному будинку, змонтувати кондиціонер (комунікації частково вже встановлені), здійснити заміну перекриття будинку та виконати ряд інших робіт. Мешканці цього будинку запевняють, що жодної згоди на виконання таких робіт в будинку вони не надавали, роботи виконуються самовільно без отримання необхідної дозвільної документації, з порушенням вимог чинного законодавства”, – йдеться у зверненні депутата.

Відтак Андрій Рікота вимагає від мерії провести перевірку та покарати винних у разі виявлення порушень.

Пряму трансляцію засідання проводить телеканал НТА: