Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон та чинний очільник британського МЗС Джеремі Хант залишились єдиними претендентами на посаду наступного голови британського уряду.

Як повідомляє видання The Guardian, члени Палати громад від правлячої Консервативної партії провели п'ятий і останній раунд голосування за визначення двох претендентів на посаду прем'єр-міністра Британії, який має замінити Терезу Мей.

Зокрема, за кандидатуру Джонсона було віддано 160 голосів, за Ханта 77 і за міністра з питань довкілля Майкла Гоува – 75 голосів. Відтепер переможця на посаду британського прем'єра мають визначити члени партії, чисельність яких складає близько 140 тис. При цьому Джонсон вважається фаворитом зі значною перевагою.

Джонсон і Хант тепер повинні виступити перед членами партії в рамках проведення більш ніж десятка подій. На цих подіях ретельно аналізуватимуться плани Джонсона і Ханта щодо виходу Британії з Європейського Союзу. Джонсон раніше неодноразово обіцяв, що виведе Британію з ЄС до 31 жовтня з угодою про вихід або без неї.

Як відомо, раніше колишній міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон впевнено переміг у другому турі виборів лідера Консервативної партії Британії. Разом з ним прохідний бар’єр подолали ще четверо кандидатів – міністри уряду Терези Мей Джеремі Гант, Майкл Гоув, Рорі Стюарт і Саджид Джавід.