Про це повідомляє «Deutche Welle» з посиланням на агентство dpa.

Раніше, 1 березня, парламент автономії відновив на посаді глави Каталонії Карлеса Пучдемона, що ховається від правосуддя в Бельгії. Це рішення викликало невдоволення Мадрида, і Пучдемон заявив про відмову від посади. Тоді ж політик висловився за кандидатуру Санчеса.

Влада Іспанії відкидає цей варіант. Конституційний суд країни ухвалив, що кандидат на пост глави Каталонії повинен особисто з'являтися в регіональному парламенті в Барселоні. Жорді Санчес вже чотири місяці перебуває в ув'язненні.

Раніше Пучдемон заявив про плани очолити уряд бунтівного іспанського регіону у вигнанні – «Раду Республіки», хоча за день до цього він відмовився очолити регіон і закликав підтримати Жорді Санчеса.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум щодо незалежності. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією незалежності.

27 жовтня уряд Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

У той же час Сенат Іспанії проголосував за введення в дію ст. 155 Конституції країни, згідно з якою призупиняється самоврядування в Каталонії. У той же день прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент Каталонії і оголосив нові вибори. Після повідомлення в офіційній газеті іспанського уряду управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді. 

 

«Вголос»