Як інформує кореспондент «Вголосу», на слухання прийшли близько 100  мешканців.

Свою доповідь Журбенко почав із того, що з часу перших громадських слухань вартість дизельного пального зросла з 12,7 до 13,9 грн. На сьогодні, за його словами, складова пального у тарифі – 89-100%.

«Зростання пального – це основна складова тарифу. Тому тариф дві гривні фактично не покриває сьогоднішні витрати підприємств. Минулого року рентабельність підприємств по кожному маршруту коливалася від -10 до максимум +9. Тобто за рахунок одних маршрутів покривались інші, сьогодні такого немає», – зазначив Журбенко.

Зважаючи на зростання вартості пального, за його словами, тарифи вже підвищили у багатьох містах, зокрема в Києві до 3-3,5 грн.

Він також звернув увагу, що у Львові на сьогодні 180 тис пільговиків.

Водночас, чиновник зачитав зауваження громадської ініціативи «Наше право», яка вказує на те, що на перших громадських слуханнях необхідність підвищення тарифів обґрунтовують рівнем пасажиропотоку який був здійснений ще у 2013 році.

Обліковувати пасажирів, за словами Журбенка, це не повноваження транспортного управління.

Водночас, мешканці заявляють, готові платити за проїзд більше, лише за умови якісного перевезення.

«Давайте на 4 гривні перейдемо, за умови якісних перевезень», – заявляють львів'яни.

Люди традиційно скаржаться, що в маршрутках їздять, «як оселедці», на недотримання графіків руху та малу кількість автобусів на маршрутах. Крім того, начальника транспортного управління запитують про обіцяний електронний квиток, та GPS-навігацію. Невдоволені мешканці і рухом великих автобусів, які запроваджували як радіальні. Платити 3 гривні вони не погоджуються.

«Автобус 6а останніми днями навіть не заїжджає до на кінцеву, маршрут номер 12 іде раз по вул. Тунельній, раз по вул. Городоцькій, 6а має дві машини замість шести. Про які рейди і перевірки ви говорите», – обурені мешканці.

Сьогодні у Львові проходять повторні слухання питання підняття тарифів на проїзд у маршрутках.

Нагадаємо, перше громадське обговорення проекту рішення виконкому про підняття тарифу на проїзд в маршрутках до 3 грн. відбулось 27 березня

Проект передбачає підняття тарифів з 1 травня.

Востаннє у Львові тарифи на проїзд піднімали 1 лютого 2011 року – тоді проїзд подорожчав з 1,75 грн до 2 грн за одну поїздку.

Відзначимо, що перевізники тоді наполягали на тарифі 2,5 грн.