Про це повідомляє «ВВС-Україна».

«Там російські націоналісти, вони їхали на Майдан по GPS, вони в черевиках Timberland, хапайте їх», – кричала жіночка до журналістів.

Однак, коли до потенційного учасника російського маршу підбіг міліціонер, виявилось, що це відомий київський фотограф.

Взагалі, «Слов’янський марш-2014» у Києві провели журналісти. Саме їх найбільше зібралося на анонсований російською агенцією «Інтерфакс» марш. А ще до півсотні міліціонерів, а також кілька десятків активістів, які цьому самому «Слов’янському маршу» хотіли перешкодити.

Потенційних організаторів акції на Майдані Незалежності так і не знайшли.

Першоджерелом інформації про проведення у «День єдності Росії» маршу в Києві стала російська агенція «Інтерфакс», яка повідомила про це з посиланням на російського націоналіста Дмитра Демушкіна.

Марш нібито мав початись на Майдані Незалежності о 12:00 годині. Жодного анонсу не було і на сайті партії СПАС, яка нібито мала організовувати марш з українського боку.

Ближче до 12 години на Майдані був натовп журналістів усіх можливих світових та українських ЗМІ, які намагалися знайти хоч якогось прибічника «слов’янської єдності», але безрезультатно.

На Майдан підтягнулися пару десятків динамівських фанатів, ще кілька активістів, які також шукали прихильників «руського миру».

«Як просто російська агенція вхолосту зігнала на Майдан стільки київських журналістів, аж смішно», – жартували між собою представники ЗМІ.

На цьому «Слов’янський марш» фактично закінчився.

У МСВ України спробу провести у Києві «Слов’янський марш» назвали провокацією та розцінюють як намагання дестабілізувати ситуацію в Україні. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович, повідомляє «Радіо Свобода».

За його словами, жодних дозволів на проведення так званого «Слов’янського маршу» офіційні органи влади не надавали.

«Однозначно ми оцінюємо, що Росія намагається дестабілізувати цим ситуацію в Україні у різних середовищах», – наголосив Величкович.

За його словами, сьогодні близько 100 противників проведення «Слов’янського маршу» вийшли на майдан Незалежності в Києві з акцією протесту. 

Як писав «Вголос», у Москві в День народної єдності стартувала одна з наймасштабніших у Росії акцій «Ми єдині».