Про це сьогодні під час зустрічі з львівськими журналістами розповів міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент «Вголосу».

«Чому ми взагалі прийняли рішення втілити цей проект? На одному з ефірів я спілкувався з кримськотатарськими журналістами, які розповіли, що третій місяць не можуть одружитися через бюрократичні перепитії. Тоді я почав розбиратися, в чому проблема. Основна ціль, яку ми собі поставили: щоб люди, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях, могли одружитися впродовж дня. І друга категорія – це військові, які знаходяться в зоні АТО. Для них чекати 30 днів, коли цінність і відношення до життя зовсім інші, складно», – каже міністр.

Вперше таку процедуру запустили у прифронтових містах. Буквально за два тижні у Сєверодонецьку понад 80 пар одружилося за добу.

«Щодо критики з цього приводу, нібито молоді люди під впливом алкоголю приймуть спонтанне рішення одружитися, я пояснюю, що це не та ситуація, коли люди день в день вирішили і одружилися. Все рівно вони дзвонять і заздалегідь записуються на вільні дати. А те, що цим може скористатися будь-хто з українців, я вважаю, що це ознака свободи людини. Ну не може чиновник з РАГСу ставити якісь умови, коли тобі одружуватися. Це нонсенс», – розповів міністр Петренко.

Раніше, за його словами, й так третина всіх пар одружувалися швидше, ніж за місяць. І в переважній більшості вони платили хабарі по 500-800 грн за різноманітні довідки. «Сьогодні ми запускаємо таку процедуру у Львові, а з наступного року це буде норма закону і будь-який українець зможе одружитися за добу. Ми прибираємо цю норму «30 днів»», – пояснив урядовець.