12 червня у Москві пройшов марш проти сфабрикованих кримінальних справ, приводом для якого стало ув’язнення журналіста-розслідувача видання «Медуза» Івана Голунова. На ньому, за даними ОВД-Інфо, станом на 22:30 затримали мінімум 513 чоловік. Тим часом у Кремлі до Дня Росії проходила церемонія вручення держпремій за досягнення у сфері культури і науки. Однією з гостей була дівчина, яка на урочистість прийшла у футболці на підтримку Голунова.

Як з’ясували РосЗМІ, це – Анна Луганська, донька піаніста Миколи Луганського, якому на заході вручали премію. Дівчина – студентка магістратури історичного факультету МГУ і кореспондент видання Medialeaks.

«Майку я отримала тільки вчора. Спочатку збиралася йти в ній в середу на марш. Коли з'ясувалося, що звільнення відбулося, а ситуація з маршем вже була не такою однозначною, я засумнівалася. <...> Я подумала, що якщо я хоча б буду в цій футболці, можливо, це буде хоч якимось жестом, щоб висловити свою позицію», – розповіла вона.

Дівчина у футболці з написом «Я/Ми Іван Голунов» сиділа в першому ряду просто перед президентом РФ Володимиром Путіним.

Анна додала, що її батько змирився з її поглядами. За її словами, на церемонію вона прийшла у сорочці поверх футболки і до останнього не наважувалась її зняти. Коли ж, під час розсаджування гостей, з’ясувалося, що для неї та її дідуся і бабусі місця в першому ряду, вона вирішила, що це – чудовий час показати президенту, що її хвилює цієї миті.

«Я зняла сорочку відразу після того, як він (Путін, – ред.) вийшов на сцену і почав говорити. Він дивився на всіх, проводив поглядом. Обличчя в нього було явно не дуже радісне – можливо, він був незадоволений, можливо, був просто дуже втомлений», – зазначила активістка.

Оператори і фотографи намагались обходити дівчину камерами, щоб вона не потрапила в кадр.

«Набагато смішнішою була ситуація з журналістами. – Зауважила Анна. – Поки я була в сорочці, всі нас спокійно фотографували і знімали, а потім вони намагалися мене обходити камерами стороною. Хоча на особистому рівні все було нормально. Ще під час церемонії я зловила погляд одного оператора – він посміхнувся і показав великий палець. Уже потім до мене підходили багато людей і говорили, що згодні зі мною».

Як повідомляв «Вголос», 12 червня у Москві відбулася акція протесту, під час якої було затримано понад півтисячі людей, серед них – журналісти і громадські активісти. Опозиціонеру Олексію Навальному було висунуто підозру в організації несанкціонованого маршу, згодом його відпустили.