Майже 60 кілограмів «сонячного» каміння та обладнання для його обробки вилучили під час санкціонованого обшуку, 22 вересня, слідчі слідчого управління спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Оперативники встановили, що 37-річний громадянин Туреччини з метою незаконного збагачення на території Рівненської області налагодив систематичну діяльність в сфері незаконного придбання, перевезення та переміщення каміння бурштину-сирцю, походження якого не підтверджується відповідними документами, з подальшим його збутом.

Також правоохоронці провели санкціонований обшук у господарстві за місцем його проживання у селі Верхів Острозького району. Під час якого поліцейські виявили оброблене та необроблене каміння бурштину-сирцю різних фракцій загальною вагою 58 кг 716 г, а також ювелірні вироби із «сонячного» каміння.

Орієнтовна вартість вилученого за цінами «чорного» ринку становить понад 200 тисяч гривень. Крім того, у господарстві правоохоронці виявили ще й дев’ять станків для обробки бурштину, за якими на той момент навіть працювало шестеро осіб. Наразі вирішується питання про накладення на обладнання арешту.

Слідчим слідчого управління зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 240-1 Кримінального кодексу України (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, вчинене у великих розмірах). Відповідно до санкції статті йому загрожує від чотирьох до семи років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що Державна служба геології на надр на електронному аукціоні продала ділянку “Західна перша” з покладами бурштину за 10,2 млн грн, що в 63 рази перевищує стартову ціну лоту.