На затвердження сесії облради, яка відбудеться 27 травня, винесене питання щодо проведення 28 серпня довиборів у Острозькому, Демидівському та Кузнецовському округах, представники яких з різних причин склали депутатські повноваження. Таке рішення ухвалили депутати бюджетної та економічної постійних комісій, хоча раніше голова обласної ради Роман Василишин неодноразово вказував, що проведення довиборів у нинішній склад облради недоцільне.

"Якщо вибори проходитимуть згідно того закону, який є сьогодні, то, на мій погляд, проводити довибори немає необхідності, бо витратимо більше ста тисяч гривень, хоч представники від цих трьох округів усе одно є", — сказав пан Василишин. "У випадку, коли вибори депутатів обласної ради перенесуть на осінь наступного року, то, звичайно, довибори доцільно провести, бо іде зміна політичних поглядів депутатів і необхідно, щоб дещо помінялася структура ради. Хоча ухвалити рішення, коли замінити вибулих депутатів, слід після того, як Верховна Рада визначиться із терміном виборів до органів місцевого самоврядування", сказав Роман Василишин.

Однак рівненські депутати не стали чекати, коли їхні колеги рангом вище визначаться із датою проведення виборів на місцевому рівні. Одна з версій таких дій — можливість керівництва РОДА взяти участь у виборах. До речі, Роман Василишин зазначив, що голова облдержадміністрації Василь Червоній і його заступники без проблем можуть балотуватися у депутати обласної ради, бо чинне законодавство цього не забороняє.

Рівненська газета