Керівники Рівненської обласної організації партії “Народний союз “Наша Україна” оприлюднили звернення до громадськості з приводу конфліктної ситуації, що склалася на Рівненщині, між цією партією та УНП. Звернення підписали голова РОО НСНУ, народний депутат України Віталій Цехмістренко, голова виконкому РОО НСНУ, депутат обласної ради Анатолій Жуковський, заступник голови РОО НСНУ депутат облради Віктор Матчук.

У зверненні зокрема йдеться: “усі ми є свідками конфлікту на Рівненщині між Українською Народною Партією (УНП) та партією Віктора Ющенко „Народний Союз Наша Україна" (НСНУ). Насправді, це організована боротьба групи партійних функціонерів УНП на Рівненщині - проти партії Віктора Ющенка та її обласного організаційного комітету.

Кілька місяців поспіль газета, яку контролює обласна організація УНП, поширює про нас свідому неправду. З боку обласної влади, якою керує Василь Червоній, чиниться активна протидія самому становленню нової партії Президента Ющенка. Кульмінацією став зухвалий і наперед спланований зрив установчої конференції Рівненської обласної організації НСНУ (14-го травня 2005 р.), який, на нашу-думку, координувався теж безпосередньо Червонієм. Попри все ми провели свою конференцію і тепер НСНУ на Рівненщині існує і починає діяти. Проте залишається відкритим питання - чому був спровокований конфлікт і чого взагалі можна очікувати надалі?

На жаль, ми не впевнені, що УНП та Василь Червоній особисто зможуть припинити практику, яка для них стала нормою. Тобто не виключаємо чергових провокацій та оббріхування чесних людей. Причина цього - вибори 2006-го року. УНП вирішила не входити до складу партії Віктора Ющенка „Народний Союз Наша Україна", а йти на парламентські вибори самостійно чи в блоці з іншими політичними силами”. У зверненні наголошується, що це призведе до певної конкуренції у боротьбі за голоси виборців між названими політичними силами, у тому числі й на Рівненщині.

“Але розуміючи, що партія Президента має шанс отримати найбільшу підтримку населення, Василь Червоній свідомо робить усе можливе, щоб не допустити становлення НСНУ на Рівненщині як незалежної від нього політичної сили. Мета одна - зробити так, щоб НСНУ на Рівненщині очолили люди з безпосереднього оточення Червонія”.

“Ми не проти знаходження компромісу, - йдеться у зверненні, - Однак він можливий лише в тому разі, якщо Василь Червоній перестає протидіяти НСНУ та іншим партіям, відмовиться від планів встановлення одноосібної диктатури в області та здійснення адміністративного тиску на волевиявлення мешканців під час наступних виборів".