Як повідомляє прес-служба Рівненської обласної організації ВО «Свобода», 11 січня «свободівці» припинили діяльність псевдо волонтерів.

Під виглядом соціологічного опитування представники громадянської платформи «Майдан» проводили агітаційну роботу по дискредитації ідей Майдану та здійснювали збір персональних даних у симпатиків цих ідей. На питання про те хто керує їх діяльністю в Україні та в м. Рівному зокрема вони відмовилися відповідати. Аби припинити провокації, депутат Рівненської обласної ради від ВО «Свобода» Олексій Бучинський викликав наряд міліції.

«Під виглядом таких громадських ініціативних груп здійснюється спланована провокація: ці особи у незаконний спосіб, не пояснюючи основних засад закону України «Про інформацію», збирають у прихильників Майдану персональні дані. Що вони збираються з ними робити надалі, псевдоволонтери пояснити не можуть. Але ми здогадуємося, що ця база даних буде використана для тиску та репресій над політично активною частиною населення. Окрім того під час проведення соціологічного опитування вони проводять приховану ідеологічну роботу: людям намагаються насадити ідею про аполітичність Майдану та потребу відсторонення опозиційних лідерів. Особи, що здійснюють збір даних ніколи не з’являлися на акціях протесту чи віче на Євромайдані, вони не є активістами жодної із опозиційних політичних партій, але сьогодні вони збирають персональні дані, тому скоріше всього ці люди є проплаченими представниками провладних політичних сил», – зазначив Олексій Бучинський.