Про це пише Lenta.ru з посиланням на громадську організацію «Екологічна вахта Сахаліну».

Нафта розтеклася під снігом, залила кілька тисяч квадратних метрів ґрунту і потрапила в безіменний струмок, що впадає в затоку Ехабі. Точну площу забруднення вказати зараз неможливо. На думку екологів, розлилося мінімум кілька тонн нафти.

«Працівники нафтопромислу компанії «РН-Сахалінморнефтегаз» спеціальними машинами постійно вивозять відкачану з викопаних ям нафту і намагаються втримати розлиту нафту від подальшого поширення як на площі заплави струмка і прилеглої території, так і безпосередньо по струмку вниз за течією. Для цього на струмку було побудовано імпровізований нафтовловлювач, однак, за повідомленнями очевидців, нафта надалі стікає вниз по струмку», – інформують волонтери.

Активісти впевнені, що аварія загрожує забрудненням затоки, де під час весняного перельоту зупиняються на відпочинок тисячі птахів, зокрема ті, які належать до видів, внесених до Червоної книги.

Екологи також заявили, що компанія не повідомила про розлив уповноважені державні органи, хоча зобов'язана була це зробити.

Своєю чергою, прес-служба «Роснефти» заявила, що, за попередньою оцінкою, площа забруднення становить до 100 квадратних метрів і розлив – близько 200 літрів нафти. Там вважають, що загрози потрапляння нафти в море в цей час немає.