Про це він заявив на зборах депутатів Луцької міськради 13 серпня, інформує власкор Вголосу у Луцьку.

Секретар Луцької міськради, голова обласного виборчого штабу «Батьківщини» Григорій Пустовіт критично висловився про дії своїх однопартійців, відустніть яких і зірвала позачергову сесію.

«Я здивований, що у депутатів знайшлася об’єктивна причина за якою ховається суб’єктивна причина: не прийти сьогодні на сесію. Чомусь у Харківській міськраді проводити позачергові сесії можна і там ні на кого не тиснуть. Це – програш нашої громади. Якщо ми, депутати, не в стані захистити українську мову, то хто її може захистити?», – обурено сказав Григорій Пустовіт.

Голова фракції ВО «Свобода» у Луцькій міськраді Святослав Боруцький зазначив наступне: «Це вперше Луцька міська рада не зібралася через питання мови. Наша мова є найполітичніша у світі. Вона взяла на себе функції збереження українців в умовах відсутності державності. Сесія Луцької міськради не зібралась тому, що посадовці, включаючи голову ОДА і його заступника – Клімчука і Башкаленка, розповідали про те, що українській мові ніхто не загрожує».

Депутат Луцької міськради з партії «Батьківщина» Сергій Григоренко повідомив, що частина депутатів з опозиції не прийшла, оскільки їх попросила влада.

«Окремим нашим депутатам дзвонили з адміністрації ОДА, з міської ради, щоб вони не прийшли на сесію на підтримку української мови», - сказав Сергій Григоренко.

Голова обласної організації «Фронту Змін» Олександр Пиза також дуже критично висловився стосовно депутатів з опозиції, які не прийшли на сесію з мовного питання.

«Сьогодні нам не вдалося зібрати сесію. Не прийшли боягузи, яких залякали. Я б хотів, щоб ЗМІ висвітлили прізвища тих людей, які побоялися прийти на сесію. Також я хотів би дізнатися причини неприсутності двох членів фракції «Фронту Змін». Це – персональна відповідальність керівників партійних організацій за зрив сесії із захисту української мови».

Депутат з «Бтьківщини» Василь Гриб поцікавився, чому на сесію не прийшли кандидати у народні депутати – Андрій Козюра і Олена Голєва.

«Я вже мовчу про фракцію «Батьківщина». Ми проведемо внутрішнє розслідування. У нас хочуть забрати хочуть все і перетворити нас на населення. Ми не можемо навіть захистити українську мову в себе у Луцьку», - зазначив депутат.