Туристичний сезон на курорті західного регіону – Шацьких озерах (Волинська обл.) може закритися, так і не розпочавшись. Губернатор області Володимир Бондар пропонує закрити всі турбази на рік і за цей час прибрати зону відпочинку.

За даними обласної влади, зараз жодна база відпочинку на озері Світязь не має права працювати, оскільки не відповідає природоохоронному законодавству. Територія навколо озера, орендована пансіонатами, дитячими таборами, базами відпочинку, забруднена. Критична ситуація з водопостачанням, каналізацією, освітленням і вивозом сміття.

«Ми про те, що бази неготові, говоримо вже 10 років. Тому було ухвалено принципове рішення про те, що той, хто не може забезпечити державний стандарт у сфері відпочинку, не може працювати. На сьогодні не відкрита жодна база відпочинку», - заявив голова Шацької держадміністрації Леонід Кислюк.

Тим часом у відомчих санаторіях діти оздоровлюються, хоча дозволів на експлуатацію установи не мають. Вигнати дітей з бази львівської шахти «Візейська» санітарний лікар і селищний голова не зважилася, всупереч перебоям зі світлом, водою і струмом.

Обласна влада зобов’язала екологів, санітарні служби і Шацьку райдержадміністрацію за тиждень усунути недоліки на базах відпочинку. Якщо завдання не виконають - директори і власники зон відпочинку будуть звільнені.

«Факти, ICTV»