Цьогоріч до Львова приїде більше 300 письменників з 26 країн світу. Країнами-учасницями будуть: Австралія, Австрія, Білорусь, Боснія, Бразилія, Великобританія, Грузія, Естонія, Каталонія, Конго, Латвія, Македонія, Нігерія, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, США, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія, Швейцарія.

Зірковим гостем фестивалю норвезький письменник Ерленд Лу. 15 вересня він проведе авторський вечір, який проведе Ірена Карпа.

Спеціальними гостями Форуму будуть Іван Дзюба, Анджей Менцвель, Боріс Дубін, Арво Валтон, Геннадій Бурбуліс, Адам Міхнік, Мирослав Попович, Ярослав Грицак, Василь Шкляр, Марія Матіос, Ольга Токарчук; Марек Краєвський.

Організатори запевняють, що цього року буде багато цікавих, нових проектів, обговорень, дискусій, яких досі не було. Зокрема, фахівці видавничої сфери обговорять аспекти видання електронних книжок та законопроект «Про національний культурний продукт», на бібліотечному форумі говоритимуть про трансформацію бібліотек в сучасні інформаційно-культурні центри. Буде навіть змагання з футболу між письменниками та читачами.

Письменник та перекладач Остап Сливинський розповів про нову «фішку» Форуму: започаткування у Львові проекту-резиденції - організації зустрічей місцевих літераторів із зарубіжними.

Цього року, попри урізане фінансування, форум розширюється, каже його президент Олександра Коваль. За її словами, Львівська міська та обласна рада Львова цього річ на проведення літературного дійства не дала жодної копійки. «Міська рада лише цього року повернула 15,5 тисяч гривень за минулий рік», - зауважила президент Форуму.

Також жінка порадила місцевій владі приділити увагу цьому питанню, адже у Чернівцях цього року аналогічний фестиваль потужно фінансується. «Раджу владі задуматись про те, що Львів може переїхати в Чернівці», - наголосила вона. Попри те вона додала, що "Львів таки не віддасть свого".

Окрім того, 15 вересня буде урочисто оголошено «Найкращу книгу Форуму-2011». На конкурс від українських видавництв надійшло понад 400 книг.

У ніч з 17 на 18 вересня пройде «Ніч поезії і музики поп-5іор» - наймасштабніша і найулюбленіша акція літературного фестивалю. Глядачі побачать і почують понад 40 поетів і музикантів.

На завершення Форуму пройдуть авторські вечори спеціальних гостей Форуму видавців Марії Матіос (17 вересня) та Василя Шкляра (18 вересня).

Вартість одноразового квитка на книжковий форум буде 5 грн., пільговий, яким можуть скористатись пенсіонери, студенти та школярі – 3 грн. Безкоштовно проходитимуть організовані групи дітей, працівники культури та акредитовані журналісти. Ще буде родинний квиток за ціною 10 грн., туди можуть проходити будь-яка група людей, що назветься родиною, обов’язкова умова – вони мають бути з дітьми. Також можна придбати абонемент на усі дні.