Як повідомив начальник відділу туризму Сколівської РДА Степан Павлюк, агрооселі Сколівщини цього року готові прийняти всіх відпочиваючих у зимовий період. Більшість із них протягом літнього періоду пройшли реконструкцію та модернізацію, покращили умови проживання.

Крім того, за його словами, збільшилася їх загальна кількість приблизно на 15%. В цифрах – це 340-350 агроосель маємо сьогодні: «Ця цифра бігуча, оскільки більшість із них ще оформляє свідоцтво фізичної особи на вид діяльності «Сільський зелений туризм».

«Проблема тут полягає у тому, що, нажаль, абсолютна більшість агроосель у нашому регіоні не сертифікована. Люди бояться того, що їм доведеться сплачувати податки попри те, що ми проводимо регулярно навчання та семінари для власників садиб, розказуємо про специфіку цього виду діяльності. Тому досі в нас існує тіньова робота агроосель».

Як повідомляє начальник управління туризму та рекреації Закарпатської ОДА Олександр Марченко, Закарпатська ОДА серйозно займаємося питанням розвитку сільського зеленого туризму: «Близько 300 агроосель в нас платять податки. Ці люди оформилися як приватні підприємці і приймають гостей».

«Для того, щоб заохотити людей займатися зеленим туризмом ми проводимо з ними семінари в яких беруть участь і румуни, і словаки, і поляки. Вони приїжджають до нас і ми обмінюємося з ними досвідом», - додав він.

«Якщо, для прикладу, в цьому році наші сільські господарі двічі були в Румунії, то один раз румуни були у нас. Ми були у поляків і поляки були у нас, і проводили семінари. А з угорцями ми працюємо на постійній основі, вони готують нам сільських господарів, працюючи при туристичних центрах Закарпатської області», - повідомив п. Олександр.

«Крім того, ми проводимо семінари разом із головами сільських рад. Без них рух нормальний по сільському туризму не можливий. І там, де голови сільських рад очолили цей рух, там все просувається просто шаленими темпами, а люди не бояться працювати офіційно», - Олександр Марченко.