Депутати Львівської обласної ради визнали ситуацію на Львівському сміттєзвалищі в Грибовичах надзвичайною. Про це йдеться в рішенні, що прийняли депутати Львівської обласної ради на засіданні сесії сьогодні.

Цим рішенням було також затверджено заходи з безпечної експлуатації Львівського сміттєзвалища в с.Грибовичах та перспективи будівництва нового полігону твердих побутових відходів для Львова.

Як повідомив заступник міського голови Львова Ігор Базарник, серед затверджених заходів рекультивація сміттєзвалища у Грибовичах, проведення будівництво нового полігону твердих побутових відходів та промислових відходів 3-4 класу безпеки із застосуванням нових технологій переробки та захоронення, а також вирішення ряду соціально-побутових проблем населених пунктів прилеглих до сміттєзвалища, серед яких: виділення коштів на будівництво народного дому „Просвіта” в с.Грибовичі, це завершення другої черги будівництва школи в Грибовичах, завершення обсягів робі із заміни вуличного водопроводу та відновлення дорожнього покриття в Грибовичах.

Ігор Базарник зазначив, ці заходи передбачені терміном на 2010-2011 роки. І на реалізацію цих заходів буде витрачено 238 млн. грн. Ці кошти будуть представлені Львівською міською радою, Львівською обласною радою, а також інвесторами.

Ігор Базарник також повідомив про те, що зараз завершився перший етап екологічної експертизи, яка була проведена на міському сміттєзвалищі і вже 25 червня Львівська міськрада підсумує результати цієї експертизи і розпочне другий етап заходів з безпечної експлуатації сміттєзвалища.

Згідно з прийнятим на сесії Львівської обласної ради рішенням, Львівській ОДА при формуванні видатків обласного бюджету на 2006 рік, а також наступні роки має передбачити необхідні обсяги асигнувань на реалізацію вище перерахованих затверджених заходів.

Депутати також рекомендували Львівській міській раді передбачити необхідні обсяги асигнувань на виконання затверджених заходів у 2005 та наступних роках і забезпечити їх цільове використання.

Рішення Львівської обласної ради від 2 листопада 2000 №360 „Про сміттєзвалище для міста Львова” визнати таким, що втратило чинність.

Інформацію про виконання цього рішення планують заслухати на сесії обласної ради в четвертому кварталі цього року.

Контроль за виконанням рішення було покладено на постійні комісії з питань екології та природних ресурсів з питань бюджету та з питань місцевого самоврядування, житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування.

Як повідомлялося, Грибовицька сільрада у травні припинила на 4 дні (26-30 травня) діяльність КП „Збиранка” щодо вивозу відходів та сміття зі Львова на територію сміттєзвалища, розташованого на її території

Пізніше сільрада своїм рішення продовжила діяльність КП „Збиранка” за умови розгляду цього питання на сесії облради і виконання пунктів раніше підписаної чотиристоронньої угоди.

19 березня 2004 року між Жовківською райрадою та Львівськими міською, обласною радою та облдержадміністрацією було підписано чотирьохсторонню угоду.

Рішенням Львівської облради сміттєзвалище у Грибовичах має бути закрите до 1 січня 2006 року.

Грибовицьке сміттєзвалище увійшло у перелік 100 найбільш екологічно небезпечних об’єктів України. Зокрема, там зібрано 8 млн. 400 тис. т відходів, є 11 га озер кислих гудронів, стічні води зі сміттєзвалища не проходять очищення, а також у них фіксується перевищення гранично допустимих норм шкідливих речовин у сотні та тисячі разів.

Прес-Тайм