Збори у почесного патріарха Православної Церкви України Філарета, які він назвав "помісним собором", вирішили відновити УПЦ Київського Патріархату. Про це повідомляє Telegram-канал "Української правди" "УП.Off the record". У повідомленні зазначається, що Філарет й надалі вважає себе патріархом київським і претендує на все майно та всі гроші УПЦ КП, які тепер перейшли ПЦУ. Також прийнято документи із "собору", скликаного Філаретом.

Про це повідомляють у своєму Telegram-каналі "Вести".

 

"Собор, який проходив у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі Києва, прийняв те, що Українська Православна Церква Київського Патріархату зареєстрована державним органом і продовжує своє існування", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє видання "Страна", "собор" підтверджує те, що "главою УПЦ КП продовжує бути патріарх Філарет". На Соборі одноголосно проголосували за постанову ПТА звернення до президента Володимира Зеленського,

Також були обрані єпископи, Філарет сам запропонував двох кандидатів: Андрія (скарбник Феодосіївського монастиря) і представника Харківської єпархії. Наостанок Філарет заявив, що не варто турбуватися, що КП не визнають: "Нам церква потрібна не для визнання, а для того, щоб вона була святою й апостольською" - заявив Філарет.