Працівники УЗЕ Національної поліції у Львівської області під час проведення оперативних заходів встановили особу кожного учасника злочинної групи, місце знаходження незаконної врізки у нафтопровід, час та день, коли "ділки" підуть на "справу", повідомляє сайт Національної поліції України.

Так, вночі 3-го лютого, у Старосамбірському районі під час відкачування нафтопродуктів працівники УЗЕ затримали 3-х громадян.

До складу групи входили 54-річний колишній працівник охорони підприємства та місцеві мешканці 45-ти та 46-ти років.

З метою власного збагачення затримані чоловіки здійснили незаконну врізку у магістральний нафтопродуктопровід. До корпусу труби зловмисники приварили патрубок із краном, який з'єднувався із шлангом.

Щоб убезпечити себе від "небажаних гостей", злодії працювали виключно вночі та  проклали 10-ти метровий відвід до польової дороги, де і здійснювали забір викраденого дизпалива. Також, зазначений відвід зловмисники ретельно замаскували.

Окрім цього правоохоронці виявили вантажний автомобіль із вмонтованими у кузові 2-ма пластмасовими цистернами, які затримані вже встигли заповнити 5-ма тоннами дизпалива.

Окрім цього, у ході затримання, у одного з учасників  злочинної групи виявлено та вилучено зброю.

СУ ГУНП у Львівській області відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.292 (Пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України.

Попередня сума завданих збитків підприємству становить 100 тисяч гривень.

На даний час проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення місць зберігання викраденого дизпалива, місця придбання обладнання для вчинення незаконної врізки та мережа збуту викраденого таким чином дизпалива, а також інші учасники злочинної групи.

Проводяться санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів.

Вирішується питання затримання учасників злочинної групи у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

За дане кримінальне правопорушення нафтовикрадачам загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі на строк від   3-х до 8-ми років.

Департамент захисту економіки

Національної поліції України