Про це повідомила прес-служба Держветслужби.

Так, на території Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів проводять депопуляцію диких тварин. Тут діють 12 постійних бригад з відстрілу дикого кабана. Вже здійснено 89 виїздів, під час яких відстріляно 58 голів.

14 грудня 2014 року в Середино-Будському районі, на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», за 1,5 кілометра від державного кордону з Російською Федерацією та 4 кілометри від села Стара Гута єгері знайшли труп дикого кабана. Під час зовнішнього огляду порушень цілісності шкіряного покрову не виявлено. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз – африканська чума свиней.

Під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації, що відбулося 16 грудня минулого року, було ухвалено рішення про радикальні методи боротьби зі збудником хвороби – депопуляцію дикого кабана на території Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів. Наразі тут організовано 12 постійно діючих бригад, що проводять депопуляцію диких тварині.

Загалом у період з 19 грудня по 12 січня бригади провели 89 виїздів, під час яких упольовано 58 вепрів.

Боротьба з небезпечною хворобою триває.