У Сумській області в селі Соснівка Конотопського району зафіксували роботу незаконної виборчої дільниці. Вона організувала голосування до сільської ради, яка відмовилася входити до складу ОТГ.

Про це в день виборів 25 жовтня повідомила співробітниця "Опори" Ольга Айвазовська на своїй сторінці у Facebook.

Вона повідомила, що ДВК діяла за ідентичним номером, що і справжня – №590211, бюлетені організатори роздавали самостійно.

"Поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході, вони отримали вже дозвіл прокуратури на вхід у будівлю приватної форми власності для здійснення слідчих дій", - написала вона.

Біля "дільниці" грала музика - так людей запрошували голосувати замість справжньої дільниці, де спостерігається дуже низька явка виборців.

"Вона в глибині села розташована, і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти", - написала Айвазовська.

За таке порушення законодавства організаторам загрожує обмеження волі на строк до чотирьох років або позбавлення волі на строк до трьох років.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 КК України (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Усі обставини події встановлюються.

Нагадаємо, поліція відрила 14 проваджень на цьогорічних виборах.