У країні з епідемією ВІЛ/СНІД нелогічною виглядає заборона вільного продажу презервативів, як на Тернопільщині. Там віднедавна їх називають продукцією сексуального характеру, яка негативно впливає на суспільну мораль і не може реалізовуватися поряд з цукерками та жуйками.

Експерти комісії з питань захисту суспільної моралі спростували цю думку кореспондентам "Фактів" і довели: коли ВІЛ/СНІД в Україні сягнув розміру епідемії, забороняти продаж презервативів - неприпустимо.

Презервативи з-під прилавка. Прокуратура Бережанського району заборонила продавати їх у доступних місцях. Правоохоронці провели рейд кіосками та крамницями маленького містечка. Виставлений на полицях магазинів гумовий товар, який, на їхню думку, призначений для задоволення сексуальних потреб, і до того ж розбещує неповнолітніх, їх обурив.

Юрій Гордєєв, прокурор Бережанського району Тернопільської області: "Малолітні діти по 5- 6, 8 років які не знають, що це таке, тому вони не мають права продавати разом з кіндерами, шоколадками, як і в газетних кіосках, де не має елементарних умов, щоб продавати".

Маленька крамниця “Ти і я” - саме те місце, де понад два роки негативно впливали на моральне здоров’я дітей. Забороненого товару тут вилучили на 3 тисячі гривень. Прокурор району одразу склав припис. У ньому під загрозою штрафу заборонив власниці крамниці продавати презервативи: "Виявлене порушення носить очевидний характер, і невжиття дієвих заходів щодо його усунення може негативно вплинути на моральне благополуччя дітей".

Власниця крамниці пані Уляна травмувати дитячі душі і сама не хоче. Вона готова погодитися з рішенням прокурора. Чекає лише роз’яснень, чому презервативи враз стали забороненою продукцією, бо сама у цьому логіки не бачить.

Уляна Мужанова, власниця крамниці: "Аптека в нас до 6 години, а далі що? А то потрібно на вечір, а то потрібно в любий час".

Експерти комісії з питань захисту суспільної моралі постановили: презервативи – медична продукція. Жодних нездорових асоціацій у нормальних людей вони не викликають. А уникати відповідей на запитання дітей: "Що це і для чого?", – не радять навіть психологи.

Валентина Бондаровська, психолог: "Треба знайти пояснення дітям, треба пам’ятати, що дефіцит породжує підпілля і коли буде лише у аптеках, а аптек поблизу нема, знайдуться ті, хто буде з-під поли продавати".

Сексуальний скандал у Бережанах мешканців містечка поки не зачепив. Вони купують презервативи в інших крамницях, до яких руки у місцевої прокуратури ще не дійшли.