Про це повідомила прес-служба МВС.

Вилучені не тільки протитанкові міни і фугаси, а й небезпечні отруйні хімічні речовини.

«В ході проведення оперативних заходів в приміщеннях першого поверху колишньої психічної лікарні м. Костянтинівки нами був виявлений цех з виготовлення саморобних вибухових пристроїв», – розповідає начальник Артемівського ВБОЗ УБОЗ ГУМВС України в Донецькій області Артем Крищенко.

«При вході в приміщення були виявлені, а потім за допомогою саперів ВСУ знешкоджені 5 одиниць протитанкових мін і фугасів. Однак крім цих снарядів там же ми знайшли і склад небезпечних отруйних хімічних речовин, які становили загрозу життю та здоров'ю мешканців м. Костянтинівки, тому відразу ж повідомили про знахідку в МНС», - сказав він.

Разом з прибулими рятувальниками правоохоронці винесли і знешкодили понад 40 кг аміачної селітри, 100 кг сірки, більше 150 л різних їдких кислот і лугів, 20 кг пудри алюмінієвої, пристрої для дроблення хімічних речовин, замітки з пропорціями хімічних речовин для виготовлення вибухівки, пакети фасовані з маркуванням «отруйна речовина небезпечно для життя» радянського виробництва, близько сотні скляних колб з ртуттю, червоний фосфор, перманганат калію, діхлорістій ​​калій, колби з гліцерином, а також інші небезпечні та отруйні хімічні речовини і з'єднання. Тут же на місці знаходилися прилади для начинення вибуховими сполуками: залізні балони, радіатори батарей опалення, труби, частини навчальних боєприпасів, побутових предметів.

В ході проведення перевірки спеціалістами було встановлено, що зловмисники, використовуючи зазначені речовини, могли виготовити більше 300 кг вибухівки (фугасів), а також мали можливість виготовлення хімічної зброї, які в подальшому б використовувалися при проведенні терористичних акцій.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 263 КК України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

А через кілька днів, в ході проведення аналогічних заходів, співробітниками УБОЗ в приміщенні Костянтинівського АТП виявлено місце тимчасової дислокації терористів, де також знаходилися засоби і речовини, призначені для виготовлення фугасів і снарядів ракетного типу.

Робота в даному напрямку триває.