Тестування з мови і літератури проводиться два дні – 28 та 29 травня. Явка абітурієнтів у перший день тестування у Львівській області склала 93,55%  від раніше зареєстрованих.

Як зазначають спостерігачі від громадянської мережі «ОПОРА»,  з 20 пунктів тестування, де вони вели  спостереження,  через використання мобільних телефонів було вилучено лише двох абітурієнтів (СЗШ № 1 м. Новояворівська). Небагато було тих вступників, які забували вдома документи. 

Натомість спостерігач «ОПОРИ» став свідком спроби скласти тест за іншу особу. Цей випадок стався у львівській школі №9. 

Складати тестування прийшов хлопець з свідоцтвом про народження, хоча у сертифікаті були зазначені дані паспорта, за якими його зареєстрували для участі у ЗНО. Помітивши невідповідність документу на посвідчення особи,  чергові попросили надати паспорт, на що хлопець відповів, що «у нього паспорта немає». 

Спостерігачі так і не змогли з’ясувати, про кого говорив хлопець, бо він одразу покинув пункт тестування. 

Деякі абітурієнти надто перехвилювалися, тому і не змогли успішно скласти тести. Зокрема у Стрийській школі №2 дівчинка розплакалася посеред тесту. У школі №2 м. Жовква в дівчини через надмірне хвилювання піднявся тиск та пішла кров з носа. Тому випускниця-медалістка не змогла закінчити тест. Її госпіталізували. В таких випадках абітурієнтам радять  звернутися в Львівський регіональний центр для реєстрації на додаткову сесію ЗНО.

Нагадаємо, зараз триває друга сесія тестування з української мови та літератури.