Про це Олег Синютка розповів під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

За словами керівника облдержадміністрації, під час травневих свят є низка факторів, які можуть стати потенційно небезпечними для львів’ян та гостей міста.

«По-перше, зважаючи на те, що сьогодні на Сході України відбувається війна, є достатньо високий рівень здійснення терористичних актів на території Львівщини в місцях масового скупчення людей. Тому велике прохання до людей, окрім тієї роботи, яку проводять правоохоронні органи, бути уважними: якщо бачите підозрілих людей чи предмети, обов’язково інформуйте чи Національну поліцію за номером 102, чи через єдиний кол-центр за номером 112, щоб спеціальні служби могли відреагувати», – сказав Олег Синютка.

Він додав, що ще однією потенційною небезпекою не лише для львів’ян та гостей міста, а й для всієї України є можливе використання у Львові нацистських чи комуністичних символів.

«Не виключено, що під час різноманітних масових заходів буде вчинено провокативні дії, думаю, насамперед людьми, які спеціально приїдуть з-поза меж Львівщини, чи маргіналами, які тимчасово проживають у Львівській області. Можливо, вони намагатимуться продемонструвати масове використання символіки нацистського спрямування і відеоматеріали з цим поширити через російські ЗМІ пропаганди на території Європи, щоб продемонструвати Україну як державу, яка має низький рівень терпимості та не відповідає європейським правилам поведінки», – сказав Олег Синютка.

«Також можливе використання забороненої в Україні комуністичної символіки. Ці речі, звичайно, буде скеровано для того, щоб використовувати їх на Сході України та територіях, які нині окуповані російськими військами. Ми вважаємо, що можливу негативну реакцію мешканців Львівщини на комуністичну символіку буде скеровано на те, аби ще більше загострити ситуацію на тимчасово окупованих територіях», – додав він.

Також Олег Синютка наголосив, що мешканці Львівщини мають бути особливо уважними в час проведення травневих свят.

«Якщо ви бачите незрозумілих людей, які поводяться дивно, підозрілі предмети, будь ласка, інформуйте правоохоронців. Якщо ви бачите прояви расизму, нацизму, комунізму чи інших речей, які порушують законодавство України, інформуйте правоохоронні органи. У ці дні ми маємо показати Львівщину такою, яка вона є насправді: безпечна, спокійна, прогнозована», – сказав керівник ОДА.

Як писав «Вголос», у  зв’язку з травневими святами підрозділи управління Служби безпеки України у Львівській області з 30 квітня до 10 травня працюватимуть у цілодобовому режимі.