У неділю, 18 липня, у с. Верхня Яблунька Турківського району, відбулося відкриття багатофункціонального спортивного майданчика.

Як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, участь у відкритті майданчику брали голова Львівської ОДА Василь Горбаль, заступник міністра сім’ї, молоді та спорту Сергій Галущенко, начальник управління фізкультури та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода, голова Турківської РДА Василь Чернянський.

Майданчик у с. Верхня Яблунька було зведено в рамках Загальноукраїнської програми міністерства сім’ї, молоді та спорту «1000 майданчиків». Ця програма передбачає будівництво 1000 багатофункціональних спортивних майданчиків по всій Україні. У 2011 р. буде створено 200 таких майданчиків, а з 2012 р. – планується щороку будувати по 500 спортивних майданчиків на рік. Також програма передбачає щорічно будувати в країні по 15 критих льодових палаців і плавальних басейнів з 50-метровими доріжками. Крім цього, у рамках Програми у Міністерстві сім’ї, молоді та спорту буде створено єдиний електронний реєстр усіх спортивних споруд, які існують в Україні, а також електронний державний реєстр закладів оздоровлення та відпочинку. Він дозволить контролювати стан спортивних баз України.

«Влада зобов’язана зробити спорт доступним для дітей, незалежно від доходів їхніх батьків. Саме ця ідея знайшла втілення у майданчику, який ми сьогодні відкриваємо. Долаючи економічні труднощі, влада не забуває про розвиток спортивної інфраструктури, про інвестиції у безцінне – у здоров’я підростаючих поколінь», - заявив В.Горбаль, відкриваючи майданчик.

Він додав, що у цьому році на Львівщині відкриють ще декілька багатофункціональних спортмайданчиків. А вже наступного року рахунок нових об’єктів спортивної інфраструктури піде на десятки.

Майданчик у Турківському районі став четвертим, відкритим в рамках програми «1000 майданчиків». Перші три аналогічні об’єкти відкрилися у Києві, а також Донецькій та Івано-Франківській областях.

Також на відкритті майданчику у Верхній Яблунці Сергій Галущенко і Василь Горбаль передали представникам шкіл Турківського району спортивний інвентар, придбаний коштом управління з питань фізичної культури і спорту Львівської ОДА.

А саме, школи, які брали участь у спортивних естафетах, отримали кожна по два комплекти із трьох м’ячів – волейбольного, баскетбольного, футбольного. Також 42 школи району отримали по футбольному м’ячу.

Особливий комплект інвентарю отримала Верхньояблунська загальноосвітня школа, на території якої відкрили спортивний майданчик. С.Галущенко і В.Горбаль передали до спортзалу школи новий стіл для настільного тенісу з комплектом із 4 ракеток, сіткою та м’ячиками; 2 сітки для стандартних футбольних воріт і 2 сітки на ворота для міні-футболу.

Крім цього, школярі Верхньої Яблуньки зможуть випробувати себе у новому для України виді спорту – флорболі (той самий хокей, але по асфальту чи траві, а заміть шайби легкий м’ячик, розміром трохи більше за м’яч для великого тенісу). Школа отримала комплект ключок і м’ячів для флорболу, а команда флорболістів зі Львова провела для школярів майстер-клас по цій грі.

Після передачі інвентарю, новий спортивний майданчик випробували молоді професійні спортсмени зі Львова. Старшокласники Львівської ДЮСШ провели на майданчику пробні ігри у баскетбол, і флорбол. Якістю поля залишилися задоволені. А місцеві школярі отримали безліч гарних вражень від віртуозної гри старших спортсменів, і закохалися у спорт, який відтепер став для них доступніше і ближче.