Київську вчительку Анастасію Рудніцьку під час уроку шокував своєю заявою один зі школярів про те, що українською розмовляють лише на селі, а україномовні, на його думку, — нижчий сорт.

Про це вона написала у соцмережі, пише «Україна».

Учителька, котра зараз допомагає вивчати українську мову іноземцям, була вражена ще й тим, що так вважає більшість однокласників цього учня.

Тому вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook пост незгоду з таким сприйняттям рідної мови з боку багатьох українців. І з жалем зазначила, що сьогодні іноземці, котрі проживають в Україні, мають більше бажання вивчати українську, ніж місцеві.

«УКРАЇНСЬКОЮ СПІЛКУЮТЬСЯ ТІЛЬКИ В СЕЛІ. Ось таке відкриття для мене зробив 11-річний школяр. За кілька років роботи з дітьми я чула і бачила багато: драматичні історії про кавалера від 8-річної пані, лизання колін (не моїх) 3-річною леді з поясненням «це я котик». Однак це здивувало найбільше)», — написала вона.

«Ми спокійно грали в асоціації, і тут на моє «українська мова» я чую: «СЕЛО». Ступор. Просто ступор. Я не знаю, як ще описати це відчуття. Відразу я навіть не зрозуміла, що він має на увазі, і перепитала, у чому ж зв’язок. І краще б не питала. «Проста на украінскам разгаварівают толька в сєлє». Із подальшої розмови і реакції він пояснив, що українська і україномовні у його розумінні — «найнижчий сорт», — додала жінка.

«Я не знаю чому, але після цих слів було таке враження, ніби образили мою дитину. Сильно образили. Дали ляпас. Судячи з наступної розмови я зрозуміла, що так думають багато дітей у його класі. І це лякає найбільше. Зараз прозвучить дуже пафосно, але за цими дітьми — майбутнє. А яке майбутнє у нації, яка соромиться своєї мови? Правильно — ніякого».

Також вчителька зазначила: «Тут можна довго говорити/писати, однак виділю одне: насамперед (принаймні, у цій ситуації) – це вплив батьків. Отож, шановні «карєнниє кієвлянє», українською говорять не тільки в селі. Та і намагання принизити село – дуже кепська ідея. Але це вже «зовсім інша історія». Українською говорить еліта нації (не та «еліта» у вигляді 450 дармоїдів, не плутати). Костенко, Жадан, і цей список можна продовжувати і продовжувати».

«А зараз буде «куля в лоб». Уже півроку я допомагаю росіянину вчити українську. І неймовірно від цього кайфую. Колись запитала, чому ж він почав учити мову, на що почула: «Я повинен знати мову країни, де я живу. Як мінімум розуміти, в ідеалі — розмовляти», — резюмувала вона.