Про це розповів заступник начальника ГУ Держсанепідслужби України в Львівській області Олег Когут на прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Як пояснив Олег Когут, згідно з даними ВООЗ у епідемічному сезоні 2014-2015 рр. на території України можуть циркулювати декілька штамів грипу. «Це штам грипу H1N1 (Каліфорнія), або як його ще називають «пандемічний грип», який циркулює фактично вже декілька років в Україні, це H3N2 – це так званий вірус «Техас», ми з ним не зустрічалися, або дуже давно не зустрічалися, і грип В «Массачусетс». Але будуть й інші види грипу, бактеріальні збудники й інші віруси, це і аденовірус і риновірус, пара грип та багато інших», – каже він.

За словами Олега Когута, з врахуванням того, що передбачається  найбільша циркуляція цих трьох штамів грипу, відповідно й фармфірми випускають вакцини, які включають ці три штами. Загалом лікарі радять охочим вакцинуватися від грипу, робити це вже, поки ми лише входимо в епідсезон.

«Коли ми можемо підійти до епідемії грипу? Це ми можемо прогнозувати лише ретроспективно. У нас, фактично, декілька років вже не було епідемії, хоча рівень захворюваності був досить високий. Якщо рівень захворюваності в 1,5 рази перевищує епідпоріг, тоді ми оголошуємо епідемію грипу, та ні в минулому році, ні в позаминулому такого не було. Але в попередні роки, як правило, найвищий рівень захворюваності припадав на лютий. Сказати, коли він буде цього року, важко, наприклад, торік найвищий рівень захворюваності припав на перший тиждень березня», – пояснив Олег Когут.

Нагадаємо, наразі захворюваність на грип та ГРВІ у Львові та області вдвічі нижча за епідпоріг, проте помалу ми входимо в епідсезон.