“Вони (тіла січовиків) були скинуті хаотично. Наявність військового взуття та залишків одягу підтверджує припущення, що це січовики Карпатської України. Їх вік – до 25 років. Нам вдалося зафіксувати на одній з черепних коробок вихідний отвір від кульового поранення. Січовика застрілили з гвинтівки”, – зазначив заступник директор “Долі”, археолог Ярослав Онищук.

Як розповів директор підприємства Святослав Шеремета, це вже друге місце поховання січовиків. У 2008 році пошуковці перепоховали останки десятьох карпатських січовиків. “Таких могил є багато, ми будемо далі шукати”, – сказав він.

Допомагали під час експедиції "Долі" учасники молодіжного табору "Сокіл", які отаборилися поряд з археологами. В один з днів експедиції Верецький перевал відвідали керівник Львівської обласної ради Олег Панькевич та представники обласної влади Закарпаття.

До речі, перепоховати січовиків попередньо планують у День Незалежності України – згідно з військовими традиціями, на майбутньому меморіальному кладовищі, поряд з останками вояків, що знайшли три роки тому. Однак остаточне рішення щодо перепоховання ще не прийнято.